Budapest, Pest megye
06/1/226-0044
További horgásztavak a környékről: Szavanna Horgásztó (24 km) - Pisztrángsügér Horgásztó (29 km) - Jakabka-horgásztó (34 km)
A Hárosi-öböl igen sokszínű vízterület. Halállománya az öbölben őshonos, saját szaporulatból, a telepített halállományból és a Nagydunáról bevándorló halállományból áll. A horgászat sikeressége nagyban függ a kísérletezőkedvtől, a rugalmasságtól, a helyismerettől és persze nem utolsó sorban a szerencsétől.
Egyesületünk horgászai szívesen segítenek a vendéghorgászoknak a megfelelő hely, csali, módszer kiválasztásában. Általánosságban igaz nálunk is, hogy a finomszerelékes horgászat nagyobb sikerrel kecsegtet. A két kisöböl sekélyebb, nem kotort végében spiccbotos szereléssel, a mélyebb részeken matchbottal foghatók a keszegfélék. Amennyiben a mederben, a parttól távolabbra horgászunk, mindenképpen érdemes felkészülni a nagyobb, olykor 6 méteres vízmélységre is Ilyenkor ajánlatos önsúlyos wagglert használni. A tartásokban erősebb úszós készségre van szükség, ám túlzásokba nem szabad esni, mert bár a megakasztott pontyok elemi erővel törnek a tartásba, olykor igen finnyásak a kapás terén. Néhány horgásztársunk tartásokban az ágakra rakódott kagylók miatt vékony fonott előkével pontyozik. Szólnunk kell még bivalyerős amúrjainkról is, melyek néha hatalmas hajórajként jelennek meg a vízen. Etetni mindenképpen érdemes, a bolti etetőanyagok, máskor a főtt vagy áztatott búza a nyerő. A meder távolabbi pontjai feederrel vagy hagyományos önetetős fenekező felszereléssel érhetők el. Nagyot dobni szinte sehol sem kell, ezért finomíthatjuk felszerelésünket. A bevált keszegcsalik: giliszta, csonti, a pufi minden válfaja. Néha csodákra képes a szúnyoglárva, akár önmagában, akár csontival kombinálva. A pontyra a hagyományos kukoricaféleségek mellett igen bevált csali újabban a puffasztott búza és a rizsgolyó.
Külön említést érdemel rablóhalállományunk. A horgászok idegeit hatalmas balinok borzolják. A rafinált balinállományt felszínközelben vezethető, általában a küszhöz hasonló színű rapalákkal, olykor pop-up rapalákkal, máskor ezüst vagy piros körforgókkal, megint máskor pilker-légy kombinációval tudjuk becsapni. Mikor melyikkel? Kísérletezni kötelező! Utolsó lehetőségként pedig marad a küsz-vízigolyós módszer. Csukára a mélyebben vezethető piros vagy csukamintás wobblerek, piros vagy arany körforgók valamint az ezüst, nagyobb támolygók (pl. Zippo) váltak be. A fák mellett, mederszélen pedig érdemes hagyományos élőhalas-úszós módszerrel csukázni. A drót- vagy kevlárelőke erősen ajánlott! A tartásokban zsákmányolható süllő is. A ponty mellett telepítettünk csukát és süllőt is a Hárosi-öböl vizébe.
Április 1-től november 1-ig, napkeltétől napnyugtáig.
A Hárosi-öbölben az Országos Horgászrend szabályai
érvényesek. A két egyesület helyi horgászrendje megegyezik az
országossal, egyedül a csónakos horgászat helyi szabályozása szigorúbb.
Még senki sem értékelte a horgászhelyet
Amennyiben szeretnéd értékelni a tavat, lépj be az oldalra.
Még senki sem értékelte a horgászhelyet
GPS adatok: 47.40456, 19.03046
A 6-os főút bevezető szakaszának Fonó utcai jelzőlámpás
csomópontjánál lekanyarodni, majd egyenesen a kerítésig (kb. 500 m). A
Hárosi–öböl északi végében található Hunyadi laktanya melletti kapun
lehet bemenni a Honvéd HE horgásztanyájára.
A kapuból április 1-től
november 1-ig a 06/30-253-6632 telefonon hívható a gondnok, aki beengedi
a vendéghorgászokat, kiadja a napijegyet és segít a hely
kiválasztásában is.
A kapu GPS koordinátái: N47°406653'; E19°032698' Napijegy vásárlására a Webfishing Horgászboltban is van lehetőség: Nagytétényi u. 238.
Budapest, Pest megye
GPS adatok: 47.40456,
19.03046
Biztos vagy benne, hogy törlöni akarod a hozzászolásodat?
Hozzászólások a tóhoz
Amennyiben szeretnél hozzászólni, lépj be az oldalra.
Még senki sem írt hozzászolást a horgászhelyhez.